Depo Kampanya Bilgilerini Görüntüleme ve Sipariş Verme

Program Kısayol menüsündeki Sipariş butonuna basarak çalışmış olduğunuz depoya bağlantı sağlayabilir, bağlandıktan sonra aşağıdaki resimlerde görülen adımlarda ilerleyerek güncel kampanya bilgilerini görüntüleyebilir ve kampanya dahilindeki ürünler arasından seçim yaparak siparişinizi oluşturup gönderebilir ve kayıt edebilirsiniz.
 


 

Depo sunucusu ile bağlantı sağlanabilmesi için yukarıda bulunan resimde görüldüğü gibi  “Kullanıcı Adı”, “Kullanıcı Şifresi” ve “Kurum Kodu” bilgilerinin doğru ve eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Kullanıcı adı ve şifrenizi ilgili kutucuklara yazdıktan sonra Kurum Kodu bölümünde sipariş geçmek istediğiniz deponun cari kodunu seçiniz. Kurum kodu seçildiğinde cari kart üzerinde daha önce girişi yapılmış olan bilgilere göre kurum adı ve eczane kodu bilgileri otomatik olarak ekrana gelecektir. Kullanıcı Adı, Kullanıcı Şifresi ve Eczane Kodu alanlarından herhangi biri içerisinde bilgi yazmıyorsa veya yanlış bir bilgi yazılırsa bağlantı sağlanamayacaktır. Bu bilgilerin çalıştığınız depodan temini ve  Eczane Kod bilgisinin cari kart üzerinde giriş işlemleri için buraya tıklayabilirsiniz. İşlemler tamamlandıktan sonra Devam butonuna basarak bağlantı işlemini başlatabilirsiniz.
 


 

Devam butonuna basıldığında yapmak istediğiniz işlemin seçimini yapabileceğiniz yukarıda görülen ekran açılacaktır. Buradan "Elektronik Depoma Bağlanmak İstiyorum" seçeneği seçilip Devam butonuna basıldığında aşağıda görülen ekran açılacaktır.
 


 

Kampanyalar butonuna basıldığında aşağıda görülen deponun düzenlemiş olduğu kampanyaları görebileceğiniz ve seçim yapabileceğiniz pencere açılacaktır.

Kampanya listelerinden tercihinize uygun seçeneği seçildi bölümlerinden tıklama yaparak seçimi gerçekleştirdikten sonra Tamam butonuna basıldığında kampanya dahilindeki ürünler ekrana gelecektir. Bu ekran üzerinde miktarları belirleyip siparişlerinizi oluşturabilirsiniz. Ürünler üzerinde tıklama yaptığınızda o ürüne ait detay bilgiler ekranın alt kısmında bulunan “Sipariş Kalem Bilgileri” bölümünde görüntülenecektir. Sipariş kalem bilgileri bölümünde “Stok Durum Bilgisi” alanında “Hiçbir problem yok” ibaresi bulunan ürünler için sipariş geçebilirsiniz. Eğer stokta olmama ve benzeri nedenlerden dolayı ilaç verilemiyor ise stok durum bilgisi alanında gerekli uyarı yazılacaktır. Ürün üzerinde iken Satış bölümü açılarak farklı vade, iskonto ve mal fazlası seçeneklerini görebilir ve bu kriterleri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz miktar ve satış şekli doğrultusunda MF miktarı modül tarafından otomatik olarak hesaplanacaktır.
 


 

Devam butonuna bastığınızda Proforma fatura bilgileri görüntülenecektir. Sipariş depo tarafından kontrol edilerek proforma faturası hazırlanmaktadır. Proforma Fatura üzerinde gerekli incelemenizi yaptıktan sonra Kabul Et butonuna basıldığında siparişiniz depoya gönderilecek ve kesinleştirilecektir. Fatura üzerinde değiştirmek istediğiniz bir nokta olduğunda Geri butonu ile bir önceki ekrana dönebilirsiniz. İptal butonuna basıldığı takdirde siparişiniz tamamen iptal edilecektir.
 


 

Kabul Et butonuna basıldığında aşağıda görülen ekran belirecektir. Bu ekranda Kapat butonuna basıldığında siparişi verilen ürünlere ait bilgiler Farmakom Online! programı sipariş formu içerisine işlenecektir. Alış bölümündeki siparişinizi kayıt ederek saklamalısınız.
 


Satın Alma ve Şifre İşlemleri
e-depo® modülünü kredi kartı veya banka havalesi yoluyla hemen satın alabilirsiniz.