İdeal Ecza Deposunda Kullanılabilen e-Depo®  Modülü Özellikleri

 • Elektronik Fatura Yükleme


İdeal
Ecza Deposunda e-Depo® Ayarları

 • Elektronik Fatura Yükleme
              e-Depo® modülünü kullanabilmeniz için öncelikle Farmakom Online! programında aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.
 • İdeal Ecza Deposu ile görüşerek Kullanıcı Adı ve Şifrenizi temin etmelisiniz.İdeal Ecza Deposu. http://www.idealeczadeposu.com/  deponuzdan bilgi alınız.

  Farmakomdaki depo cari kartında aşağıdaki şekilde bilgiler girilmelidir.

 •  
  Depo Grup Kodu  : İdeal
  Eczane Kodu  : Eczane Kodunuz (Depodan temin edilecek)
  Kullanıcı Adı  : Kullanıcı Adınız (Depodan temin edilecek)
  Şifre  : Şifreniz (Depodan temin edilecek)

Aşağıdaki resimde örnekte görülen cari kart ayarlarınızı yaptıktan sonra fatura aktarımını Farmakomda e-Depo Modülü ile yapabilirsiniz. Aktarım yapılabilmesi için İdeal Ecza Deposu cari kartınız üzerindeki ayarlar aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde tanımlanmalıdır. 

Cari kart üzerindeki ayarlar yapıldıktan sonra e-Depo modülü çalıştırılmalı ve tanımlı ilgili cari kart seçilip Devam butonuna basılmalıdır.  Devam butonuna bastıktan sonra açılan ekran üzerinde "Fatura yükle" seçeneği otomatik olarak seçili olarak gelecektir. Bu bölümde Devam butonuna basılarak ilerlenmelidir.
 


 

Aktarmak istediğiniz tarih aralığını seçip, Devam ile ilerlediğinizde faturalarınız sitemden aktarılacaktır. Kapat butonuna basıp aktarılan faturlarınızı görebilirsiniz.


 


Kapat butonuna basıldığında veritabanızda bulunamayan ilaçlar size sorulacaktır. Bu ürünleri Listeden Ara ile bulup seçebilir, eğer yoksa Ekle butonu ile veritabanıza ekleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda aktarımı gerçekleştirilen faturalarınızı açılan pencerede görebilirsiniz. İsterseniz faturalarınızın içeriklerini kontrol edebilir, kayıt edilmesini istemediğiniz faturaların seçimlerini kaldırabilirsiniz. Kaydet butonuna basıldığında kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu işlemler sonucunda Alış bölümündeki faturalarınız arasında aktarılan faturaları görebilirsiniz.
 


 Satın Alma ve Şifre İşlemleri
e-depo® modülünü kredi kartı veya banka havalesi yoluyla hemen satın alabilirsiniz.