Güney Ecza Koop. Deposunda Kullanılabilen e-Depo®  Modülü Özellikleri

 • Elektronik Fatura Yükleme


Güney
Ecza Koop. Deposu e-Depo® Ayarları

 • Elektronik Fatura Yükleme
              e-Depo® modülünü kullanabilmeniz için öncelikle Farmakom Online! programında aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.
 • Adres, vergi daire adı ve numara bilgileri Servis menüsünde bulunan Program Ayarları seçeneği aracılığı ile eksiksiz olarak girilmelidir.
 • Güney Ecza Deposu ile görüşerek Kullanıcı Adı ve Şifrenizi temin etmelisiniz. Deponuzdan bilgi alınız  http://www.gek.org.tr/
  Farmakomdaki depo cari kartında aşağıdaki şekilde bilgiler girilmelidir.

 •  
  Depo Grup Kodu  : Güney
  Eczane Kodu  : Depodan temin edilecek veya boş bırakılacak.
  Kullanıcı Adı  : Kullanıcı Adınız (Depodan temin edilecek)
  Şifre  : Şifreniz (Depodan temin edilecek)

Aşağıdaki resimde örnekte görülen cari kart ayarlarınızı yaptıktan sonra fatura aktarımını Farmakomda e-Depo Modülü ile yapabilirsiniz. Aktarım yapılabilmesi için Güney Ecza Deposu cari kartınız üzerindeki ayarlar aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde tanımlanmalıdır. 

Cari kart üzerindeki ayarlar yapıldıktan sonra e-Depo modülü çalıştırılmalı ve tanımlı ilgili cari kart seçilip Devam butonuna basılmalıdır.  Devam butonuna bastıktan sonra açılan ekran üzerinde "Fatura yükle" seçeneği otomatik olarak seçili olarak gelecektir. Bu bölümde Devam butonuna basılarak ilerlenmelidir.
 

 


 

Fatura Yükle seçeneğini seçip ilerlediğinizde faturalarınızın tarih aralığı sorulacaktır. Aktarmak istediğiniz tarih aralığını seçip, Devam ile ilerlediğinizde faturalarınız sitemden aktarılmak üzere hazırlanacaktır.
 


 

 


Aktarım yapılacak faturaları Hepsini Seç butonu ile tamamını veya mouse ile kutucukları tıklayarak seçim yapabilirsiniz.
 


Kapat butonuna basıldığında veritabanızda bulunamayan ilaçlar size sorulacaktır. Bu ürünleri Listeden Ara ile bulup seçebilir, eğer yoksa Ekle butonu ile veritabanıza ekleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda aktarımı gerçekleştirilen faturalarınızı açılan pencerede görebilirsiniz. İsterseniz faturalarınızın içeriklerini kontrol edebilir, kayıt edilmesini istemediğiniz faturaların seçimlerini kaldırabilirsiniz. Kaydet butonuna basıldığında kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu işlemler sonucunda Alış bölümündeki faturalarınız arasında aktarılan faturaları görebilirsiniz.
 


 Satın Alma ve Şifre İşlemleri
e-depo® modülünü kredi kartı veya banka havalesi yoluyla hemen satın alabilirsiniz.