Alsat Ecza Deposunda Kullanılabilen e-Depo®  Modülü Özellikleri

 • Elektronik Fatura Yükleme


Alsat
Ecza Deposu e-Depo® Ayarları

 • Elektronik Fatura Yükleme
              e-Depo® modülünü kullanabilmeniz için öncelikle Farmakom Online! programında aşağıdaki ayarları yapmanız gerekmektedir.
 • Alsat Ecza Deposu cari kartınızı aşağıdaki resimdeki anlatılanlara göre doldurmalısınız.

   deponuzdan bilgi alınız.
  Farmakomdaki depo cari kartında aşağıdaki şekilde bilgiler girilmelidir.

 •  
  Depo Grup Kodu  : Alsat
  Eczane Kodu  : Boş bırakılacaktır.
  Kullanıcı Adı  : Boş bırakılacaktır.
  Şifre  : Boş bırakılacaktır.

 Aktarım yapılabilmesi için Alsat Ecza Deposu cari kartınız üzerindeki ayarlar aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde tanımlanmalıdır. 

Cari kart üzerindeki ayarlar yapıldıktan sonra faturalarınızın aktarılabilmesi için öncelikle https://eticaret.alsatecza.com/ websitesi Şipariş bölümünden XML dosyası olarak faturalarınızı aşağıdaki örneklerdeki gibi oluşturmalısınız. Daha sonra Farmakom üzerinden E-Depo Modülünü çalıştırıp, Alsat Ecza Deposunu seçip, ilerleyerek oluşturmuş olduğunuz XML deki alış faturalarınızı aktarabilirsiniz.
 


 

Yukarıdaki resimde görüldüğü şekilde Alsat Ecza Deposunun web sitesinden faturalarınıza ait XML dosyasını oluşturduktan sonra Farmakom'dan E-Depo Modülünü çalıştırıp aktarımını sağlayabilirsiniz.


 

Aktarmak istediğiniz tarih aralığını seçip, Devam ile ilerlediğinizde faturalarınız aktarılacaktır. Kapat butonuna basıp aktarılan faturlarınızı görebilirsiniz.


 


Kapat butonuna basıldığında veritabanızda bulunamayan ilaçlar size sorulacaktır. Bu ürünleri Listeden Ara ile bulup seçebilir, eğer yoksa Ekle butonu ile veritabanıza ekleyebilirsiniz. Bu işlem sonucunda aktarımı gerçekleştirilen faturalarınızı açılan pencerede görebilirsiniz. İsterseniz faturalarınızın içeriklerini kontrol edebilir, kayıt edilmesini istemediğiniz faturaların seçimlerini kaldırabilirsiniz. Kaydet butonuna basıldığında kayıt işlemi tamamlanmış olacaktır. Bu işlemler sonucunda Alış bölümündeki faturalarınız arasında aktarılan faturaları görebilirsiniz.
 


 Satın Alma ve Şifre İşlemleri
e-depo® modülünü kredi kartı veya banka havalesi yoluyla hemen satın alabilirsiniz.